Ks. Piotr Pawlukiewicz : Nie daj się depresji, czyli jak wyprzedzić smutek? - kazanie.
Ks. Piotr Pawlukiewicz : Nie daj się depresji, czyli jak wyprzedzić smutek? - kazanie.
Odsłon: 378837 | Ocena: 3228 | Czas: m s |


Szukaj
Dyskusja:


Ks. Piotr Pawlukiewicz : Nie daj się depresji, czyli jak wyprzedzić smutek? - kazanie. Dobry Boże proszę daj mi siłe zeby zwalczyć depresję spowodowana brakiem potomstwa, daj mi siłe i nadzieje, że mój los wkoncu sie zmieni. Proszę Cie o łaskę potomstwa nie tylko dla siebie ale dla wszystkich kobiet i par zmagajacych sie z tym problemem. Proszę pozwól żebym otworzyła sie na innych ludzi i nie zamykała ze swoim cierpieniem w domu.
Kochani, nie korzystajcie z wróżb. To szatan w czystej postaci. Pod pretekstem pomocy sprowadza nas na manowce, w totalna ciemnosc duszy.
Udalo się Jezusowi wyrwać mnie z tych szponow diabla. Wlal w moje serce milosc, nadzieje. Zlamal mnie, skruszyl, wypalil, ze został w moim sercu TYLKO ON - NASZ KOCHANY, NAJDROŻSZY JEZUS CHRYSTUS.
JEZUS PRAWDĄ, DROGĄ I ŻYCIEM. ❤️🙏✝️💖🌞
Mądre fajne kazanie ale nie o depresji
Właśnie, czyli kościół tez powinien być skromny, bez drogich inwestycji...
Pan Bóg jest wielki bardzo go kocham
Z panem Bogiem
Wszystko rozumiem co ksiądz mówi w każdym kazaniu w sobotę bierzmowanie 😘
Z każdym upadkiem jestem silniejszy i coraz bardziej kocham Pana Boga
Zawsze to samo! Trzeba być psychikiem żeby 50 lat słuchać tego samego. A depresję ma co 2 gi. Zresztą księża powinni mieć rodziny. Dopiero niech się wypowiadają.
A co paulinki to jak urosnie wystąpi do sekty bo będzie wszystko się należało! Błąd odwieczny głupich rodziców i dziadków!
A na to aby spędzać 5 lat w Castoramie i robić remonty trzeba mieć kupę kasy
Dziękuję :)
Dziękuję za te piękne słowa!

Proszę o modlitwę
Dobry ksiądz i dobre kazanie taki miód na serce Dzięki takim księżam kościół jeszcze istnieje takie światełko w tunelu
Depresja to ciężka choroba i nie można jej lekceważyć,są röżne rodzaje depresji.Nie u każdego jest wyleczalna i powraca.Terapia jest w ciężkich przypadkach potrzebna ,sby znależć powöd deoresji,bo trzeba zależç powöd u każdego osobno depresji,ktöra przez lata sié rozwija i w zależności od przejść w życiu świsdczy jej stan i przeważnie jej początek leży w wychowaniu w domu i mało kto sam ją jest w stanie zauważyć.To nie smutek ,tylko przy ciężkej depresji nie jest nikt w stanie sam są walczyć ,bo zabiera siļy i człowiek jest bezsilny.Księża niech zostawią choroby lekarzą a zajmã siê problemami ktöre są w košciele o ktörych sié nie möwi.Są depresje zimowe ktöre mijają ,ale są ciężkie gdzie chory nie ma łatwego życia i choroba paraliżuje życie .
Skąd tyle samoböjstw,bo sié tej choroby w naszym kraju nie bierze powarznie i lekceważy osoby ktöre cierpią.Bo trzeba znaleźć powody depresji ,kröre pochodzâ przeważnie z wychowania i dzieciństwa:za duże wymaganie w dzieciństwie,na miłość rodzicöw trzeba sobie zapracować itd.i te problemy wychodzą w dorosľym wieku czy małżeństwie,bo każdy ma inne tradycje z domu i używki to teź ucieczki od problemöw ktöre prowadzà do depresji i nikt nie sięga po pomoc i wstydzi siè rozmaeià o problemach.perfektionizm, za duże wymagania od siebie ,stres,patologia w domu ,brak miłości ,poniżanie człowieka i jego wartości itd.powadzi do depresji.I modlitwa daje wsparcie ,ale nie wyleczy ciężkiej depresji.Dlaczego w naszym kraju panuje takie nadużycie alkoholu ,czy tyle małżeństw sié rozpada bo sâ to problemy osobowości z wychowania ktörych nie zauważamy a do ktörych sami ludzie doprowadzajá i genetyczne jeszcze przekazywane z czasöw wojny gdzie dzieci nie dosawały miłości i wymogi za duże tradycji religijnych też robiã nacisk na psychikè dziecka .
Dlaczego nie dowidzimy jak kościöł teź nas okłamuje,w Bibli znajdziecie prawdé o Bogu a Bög jest jeden dla wszystkich religji ktöre mają swoje tradycje. Dlaczego tyle dzieci zostało pokrzywdzonych przez księży na całe życie i o tym sié nie möwi a nas siê poucza jak mamy żyć .
I kto nie przeszedł ciężkiej depresji niech się na jej temat nie wypowiada ,bo nie jrst w stanie wiedzieć jak taki człowiek musi walczyć z tã chorobą ktörej nie widać,nikt kto nie przejdzie sam czegoś nie jest w stanie zrozumieć żadnej sytuacji ,ale w dzisiejszych czasach brak jest wyrozumiałości dla drugiego i inni nie znając sytuacji sami piszą innym życiorys z tego wychodzą konflikty a wystarczy rozmowa i wsparcie a nie ocenianie kogoś.
Z Bogiem
🤔☺
Na depresję polecam ćwiczenia oddechowe dr Butejko. Pozdrawiam
Jak jesteś blisko Boga to nie ma czasu na nudę, depresję... itd. Małe sprostowanie, Bóg po porostu zna twój cel w jakim przyszedłeś na ten świat, są ludzkie którzy mają tą zdolność i pamiętają swój wybór... bo to zawsze jest indywidualny wybór...😉
ponad czasowe wspaniale kazania dziekujmy Panu za takich kaplanow